Ankara Travesti, Silikon Vadisi’nde Şehir Kuruyor

Facebook’un kurucusu Ankara Travesti Mark Zuckerberg, şirketin Silikon Vadisi’nde bulunan merkezinin etrafına bin 500 konutluk bir ‘mini şehir’ kuracaklarını belirtti.

Silikon Vadisi’nde yaşanan konut sıkıntısı nedeniyle merkez binanın etrafına bin 500 konutluk bir site yapma kararı alan Ankara Travesti Zuckerberg, söz konusu ‘mini şehir’de konutların yanı sıra ofis ve dükkanların da bulunacağını duyurdu.

“AMACIMIZ UZUN SOLUKLU BİR KAMU HİZMETİ”

33 yaşındaki Ankara Travesti girişimci, amaçlarının uzun soluklu bir kamu hizmeti yapmak olduğunun altını çizerek, çalışanlarının daha rahat etmesi ve daha az harcaması için böyle bir hamle yaptıklarını açıkladı.

“BU SADECE BİR BAŞLANGIÇ”

Facebook Topluluk sayfasındaki bir yazıda “Amaçlarımızdan biri, uzun zamandır ihtiyaç duyulan hizmetleri sunan yakın bir merkez oluşturmak” deniyor. Yazının devamında ise şu ifadeler kullanılıyor: “Bu sadece bir başlangıç.  Facebook’un varlığını halkın yararına dönüştürmek için yerel liderlerle ve topluluk üyeleriyle yakından çalışmaya devam etmeyi tasarlıyoruz. Ankara Travesti Evimiz olarak adlandırmaktan kıvanç duyacağımız bir yer olacak.”

“HERKESE SATILACAK”

2 yıl içerisinde tamamlanması planlanan projenin sadece  Ankara Travesti Facebook çalışanlarına değil herkese satılacağı kaydedilirken, “Evlerin yüzde 15’i piyasanın altından fiyatlandırılacak” açıklaması yapıldı. ‘Willow Campus’ ( Söğüt Kampüsü) olarak da adlandırılan mini şehir, San Francisco’nun 72 kilometre güneyindeki Menlo Park kentinde inşa edilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir