Ankara Travesti Ünlü Müzik Dinleme Sitesi Soundcloud Batıyor

Ankara Travesti Bir zamanların ünlü müzik dinleme servisi Soundcloud 2015 ve 2016 yıllarındaki zararın ardından yavaş yavaş işten çıkarmalara ve ofislerini kapatmaya başladı.

700 milyon dolar değerindeki ünlü stream müzik sitesi Soundcloud zor günler geçiriyor. Ankara Travesti Spotify ve Deezer’dan öncesinde kitlelere ulaşan ve yoğun ilgi gören Soundcloud iki yıldır zararlarıyla uğraşıyordu.

OFİSLERİNİ DE KAPATIYOR

Şirket işten çıkarmalarla da sınırlı kalmayacak.  Ankara Travesti Almanya merkezli Soundcloud ofislerinin de yarısını kapatacak. Kapatılacak ofisler arasında  Londra’daki ve  San Fransisco’da yer alan ofisler de bulunuyor.

173 KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARDI

Financial  Times’ın haberine göre; şirketin kurucu ortağı olan Ankara Travesti Alex Ljung’un yaptığı açıklamaya göre şirket çalışanların 173 kişilik kısmına denk gelen yüzde 40’ını işten çıkarmaya hazırlanıyor.

İKİ YIL ÜST ÜSTE ZARAR

Gelirleri her geçen yıl artan Soundcloud, kârlılık konusunda sorunlar yaşıyor. Ankara Travesti Rekabet ortamının da artmasıyla şirket 2015 yılında 51 milyon euro, 2016 yılında ise 39 milyon euro zarar etmişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir