Ankara Travestileri Güneşlenirken cildinizi lekelere karşı koruyun

Güneş ışınlarının zararlı etkilerine maruz kalan cildimiz için aradığımız mucize, yine doğanın bize sunduğu bitkilerde bulunuyor. Ankara Travestileri Evde rahatlıkla uygulanabilecek pratik bitkisel çözümler hem problemli ciltlerin hem de cildini güneşten korumak isteyenlerin imdadına yetişiyor.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte havalar ısındı. Güneş, iyiden iyiye kendini gösterir oldu. Sıcak havalarla birlikte cilt problemlerinde artış yaşanıyor. Ankara Travestileri Yoğun güneşin neden olduğu cilt problemlerini yenmek için bitkilerden yararlanmak, hem doğal hem de pratik çözümler üretiyor.

Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nde görevli Ankara Travestileri Uzman Biyolog Tuğçe Ağba, Güneş’ten gelen zararlı ışınlara karşı cildini lekelerden korumak isteyen kadınlar için çeşitli bitkisel yağlardan elde edilen, her cilde uygun doğal cilt maskesinin tarifini verdi.

Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’ndeki atölyede Ankara Travestileri aloe vera, adaçayı, papatya, kalendula, susam yağından elde ettiği özel karışımla hazırladığı doğal cilt maskesinin tarifini veren Tuğçe Ağba, maskenin basit, doğal ve masrafsız yöntemle evde nasıl hazırlanacağını açıkladı.

Evde kolaylıkla hazırlanabilen bitkisel karışımlarla cilt problemlerini yenmenin mümkün olduğunu söyleyen Ankara Travestileri Ağba, sadece buzdolabında soğutulmuş gül suyunun bile cildi sakinleştirmek için yeterli olacağını ifade etti.

ADAÇAYINI SODA İLE KARIŞTIRIN
Birçok bitkinin demlenerek cilde uygulanabileceğini söyleyen Ankara Travestileri Ağba, “Örneğin adaçayı özellikle cilt problemlerinde kullanılır. Adaçayını demleyerek soda veya maden suyu ile karıştırdıktan sonra buzdolabında soğutup cildimize sprey halinde ya da pamuk yardımıyla sürebiliriz.” dedi.
Papatyanın da cildi yaza hazırlamak için evde kullanılacak önemli bitkilerden biri olduğunu söyleyen Ağba, “Papatyanın rahatlatıcı ve yenileyici etkisi bulunmaktadır. Üstelik hazırlaması da çok kolay. Papatyayı 10 dakika boyunca sıcak suda demledikten sonra buzdolabında bekletip cildimize uygulayabiliriz. Saydığım bu bitkilerin hepsi cildin ihtiyacı olan rahatlatıcı ve yenileyici etkiyi gösteriyor.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir