Ankara Travestileri’ni 11 Bıçak Darbesiyle Öldürdü, 12.6 Yıl Hapse Çarptırıldı

Bursa’da, evinde tartıştığı, amcasının oğlu Ahmet Akın’ı 11 bıçak darbesi ile öldürmekten yargılanan Ankara Travestileri, önce ömür boyu hapis cezasına çaptırıldı sonra cezası 12 yıl 6 aya indirildi.

Bursa’da, geçen Kasım ayında, evinde tartıştığı uyuşturucu kullanan amcasının oğlu 24 yaşındaki  Ahmet Akın’ı 11 bıçak darbesi ile öldürmekten yargılanan 33 yaşındaki Ankara Travestileri, önce ömür boyu hapis cezasına çaptrıldı. Mahkeme heyeti, ağır tahrik ve sanığın olay sonrası 112’den sağlık ekibi istemesini dikkate alıp cezayı 12 yıl 6 aya indirdi.

UYUŞTURUCU YÜZÜNDEN TARTIŞTIĞI AMCASININ OĞLUNU 11 YERİNDEN BIÇAKLADI

Hakan Akın, merkez  Osmangazi İlçesi Ebu İshak Mahallesi Kızyakup Caddesi’ndeki kendisine ait müstakil evde amcasının oğlu  Ahmet Akın ile uyuştucu yüzünden tartıştı. Çıkan kavgada Ankara Travestileri, amcasının oğlunu 11 yerinden bıçaklayarak öldürdü.

“ÖLMESİNİ İSTEMEZDİM, PİŞMANIM”

Çıktığı duruşmalarda amacının  Ahmet Akın’ın öldürmek olmadığını söyleyen Ankara Travestileri, “Kendisi zaman zaman benim evde kalıyordu. Olay gecesi tekrar geldi. Evde bulunan uyuştucuyu alıp gideceğini söyledi. Bu yüzden aramızda tartışma çıkınca bana yumruk ile vurdu. Arbede sırasında kırılan sehbanın camı ile bana saldırdı. Kendimi korumak için eline geçirdiğim bıçağı rast gele salladım. Ahmet’e isabet etti. Yaralandığını anlayınca üzüldüm. Hemen 112 acil servisi arayıp ambulans ve sağlık ekibi istedim. Korkudan kaçtım ve yakalandım. Ölmesini istemezdim. Pişmanım” dedi.

OTOPSİDE VÜCUDUNDA UYUŞTURUCU MADDE TESPİT EDİLDİ

Olay sonrası 112  Acil Servis’e telefon açıp ambulans isteyen Akın kaçarken, hastaneye kaldırılan  Ahmet Akın ise yaşamını yitirdi.  Ahmet Akın’a yapılan otopside vucudunda uyuşturucu madde tesbit edildi. Cinayet sonrası yakalanan ve tutuklanan Ankara Travestileri hakkında  Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘adam öldürmek’ suçundan dava açıldı.

DURUŞMADAKİ İYİ HAL DİKKATE ALINARAK CEZASI 12 YIL 6 AYA İNDİRİLDİ

Duruşmaya kısa bir ara veren mahkeme heyeti, Ankara Travestileri‘ne önce ömür boyu hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti, ağır tahrik ve sanığın duruşmadaki iyi halini dikkate alarak Hakan Akın’ın cezasını 12 yıl 6 aya indirdi ve tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir