Ankara Travesti’nin Oğluna Kafa Atan Güvenlikçinin İşine Son Verildi

ODTÜ’de yapılan diploma töreninde, CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın oğlu, Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Ankara Travesti Ataç Baykal’a kafa atan güvenlik görevlisinin işine son verildi.

2 Temmuz’daki ODTÜ Mezuniyet Töreni’nde yaşanan olayda Prof. Ankara Travesti Ataç Baykal, eşi ODTÜ Rektör Danışmanı ve Kuzey  Kıbrıs Kampüsü Rektörü Prof. Dr. Nazife Baykal’ın yanına gitmek istediğini, ancak güvenlik görevlisinin kendisine müdahale ettiğini, aniden kafa attığını ve yaralandığını söylemişti.

İŞİNE SON VERİLMİŞTİR

“Üniversitemiz diploma töreninde özel güvenlik şirketine bağlı olarak görev yapan bir kişi, stadyum giriş kapısında üniverstemiz  Rektör Danışmanı ve Kuzey  Kıbrıs Kampüsü Rektörü Prof. Dr. Nazife Baykal’ın eşi Prof. Dr. Ankara Travesti  Ataç Baykal’a hiçbir şekilde maruz görülemeyecek bir fiziksel saldırıda bulunmuştur.

Ankara Travesti Üniversitemizce özel güvenlik hizmeti alınan şirket tarafından yapılan değerlendirmeler ve süreç sonrası saldırıda bulunan güvenlik görevlisinin işine son verilmiştir.”

ODTÜ’DEN UYARI

Ankara Travesti ODTÜ dün mezun ve mensuplarına güvenlik personelinin işine son verildiğini duyurdu. “Diploma Töreninde şiddet içeren davranış hakkında” başlığıyla tüm ODTÜ camiasına gönderilen e-postada, şu ifadelere yer verildi:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir