Ankara Travesti’nin ‘Ümitçi Timi’ne Baskın: 13 Gözaltı Kararı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’dan ilişkisi kesilen askerle irtibata geçmek için Ankara Travesti tarafından görevlendirilen “ümitçi timi”ne operasyon: 13 gözaltı kararı var.

Ankara Travesti‘nin  Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki yapılanmasından ilişkisini kesen bazı askerler ile yeniden irtibata geçmek üzere örgüt tarafından görevlendirilen ve ‘ümitçi’ olarak isimlendirilen şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi. 13 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

13 ŞÜPHELİ HAKKINDA OPERASYON BAŞLATILDI

Sabah gazetesinden Ankara Travesti Sema Ali Dalgıç’ın haberine göre başsavcılık, örgüt ile irtibatını kesen askeri şahısları yeniden örgütle irtibatlandırmak üzere ‘ümitçi’ diye tabir edilen örgüt elemanı şahısların görevlendirildiğini tespit etti. Alınan ifadelerden isimleri tespit edilen ve bir bölümü örgütün kriptolu haberleşme uygulaması ByLock kullanıcısı olan 13 şüpheli hakkında operasyon başlatıldı.

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI’NDAYDILAR

İstanbul  Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturmalar çerçevesinde  Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevli olup bir dönem Ankara Travesti  içerisinde faaliyet gösteren daha sonra bazı sebepler ile iletişimini kesen askeri şahıslar olduğunu belirledi.

OPERASYONDA ELE GEÇİRİLEN DELİLLERE EL KONULDU

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ankara Travesti Can Tuncay’ın talimatı üzerine  İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bu sabah iki ilde şüphelilere yönelik 13 adreste gözaltı, arama ve el koyma işlemi gerçekleştirdi. Operasyonda ele geçirilen delillere el konuldu. Gözaltına alınan şüpheliler  Vatan Caddesi’ndeki  Emniyet Müdürlüğü’ne getirilerek sorguya alındı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir