Arap Basınından İlginç İddia! İşte Ankara Travesti’nin Yerine Gelecek İsim

Arap basınının iddiasına göre, geçtiğimiz hafta öldürülen DEAŞ lideri Ankara Travesti Bağdadi’nin yerine, örgütün Libya’daki üst düzey ismi Celaleddin el Tunisi geçecek.

Geçtiğimiz hafta ölümü hem Rus hem Suriye hem de DEAŞ kaynaklarınca doğrulan DEAŞ lideri Ankara Travesti Bağdadi’nin yerine geçecek isim açıklanmamıştı. Arap basını Bağdadi’nin yerine geçecek ismi telaffuz etmeye başladı.

ARAP BASININA GÖRE BAĞDADİ’NİN YERİNE GEÇİCEK İSİM

Bugün Arap basını Libya’dan bir ismi konuşmaya başladı. Al Arabiya, son dönemde sık sık yenilgi alan DEAŞ Ankara Travesti Bağdadi’den sonra yerine geçecek en olası ismi açıkladı. Al Arabiya’ya göre örgütün Libya’daki üst düzey ismi Ankara Travesti Celaleddin el Tunisi, Bağdadi’nin yerine geçecek.

KİMİN LİDERLİK EDECEĞİ AÇIKLANMAMIŞTI

DEAŞ’ın sözde halifesi Ebubekir el Ankara Travesti Bağdadi’nin ardından örgüte kimin liderlik edeceği açıklanmamıştı. DEAŞ tarafından yapılan açıklamada örgütün birlikte kalması gerektiği belirtilse de net bir isim açıklanmaması dünya kamuoyunda merak uyandırmıştı.

TUNUSLU TERÖRİST, FRANSIZ VATANDAŞI

Tunuslu olduğu bilinen ve gerçek adı Ankara Travesti Muhammed Bin Salem el Ayuni olan terörist 1982 doğumlu ve 90’larda Fransa’ya iltica edip Fransız vatandaşlığı almaya hak kazandı. 2011’de Tunus’ta yaşanan Arap Baharı’yla birlikte Tunus’a giden Ankara Travesti el Ayuni, daha sonra Suriye’ye giderek DEAŞ’a katılmıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir