Cumhurbaşkanı’na Hakaret Gerekçesiyle Ankara Travestileri Hakan Şükür Hakkında Yakalama Kararı Çıkarttı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sosyal medya hesabından hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Hakan Şükür hakkında Ankara Travestileri yakalama kararı çıkardı.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’a sosyal medya hesabı  Twitter üzerinden hakaret ettiği iddia edilen Hakan Şükür hakkında Ankara Travestileri yakalama kararı çıkardı Hakan Şükür duruşmaya Katılmadı

Bakırköy 28.  Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya bu davanın tutuksuz sanığı Hakan Şükür katılmadı. Ankara Travestileri Şikayetçi  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ı ise duruşmada avukatı Ferah Yıldız temsil etti.

DURUŞMALARA KATILMADI, ADRESİNİN TESPİTİ MÜMKÜN OLMADI

Sanığın davetiye tebliğine rağmen duruşmalara katılmadığını,  Amerika’ya taşındığı bildirildiğinden adres tespiti için müzekkere yazıldığı ancak adres tespitinin mümkün olmadığının anlaşıldığını belirten mahkeme, sanık Hakan Şükür hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi. Ankara Travestileri Duruşma eksikliklerin giderilmesi için Kasım ayına ertelendi.

İDDİANAME

İddianamede göre olay şöyle oldu: İhbarcı Bekir Savran avukatı aracılığıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ankara Travestileri Suç duyurusunda 12 Şubat 2015’te şüpheli Hakan Şükür’ün  Twitter hesabından  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu hakkında paylaşımlarda bulunduğunu belirtti. Hakan Şükür de savcılığa dilekçe sunarak sözleri  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kastederek söylemediğini belirtti. İhbarcının beyanı ile sunduğu sosyal paylaşım dökümlerinde, konunun hükümet ve  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgisinin bulunduğu ve Şükür’ün kullandığı söz konusu kelimenin kastının da açık bir şekilde  Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğu tespit edildi. İddianamede, Hakan Şükür’ün “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

TANIK BEKİR SAVRAN: İHBAR ETME GEREĞİ DUYDUM

Duruşmada tanık olarak dinlenen Bekir Savran kendisine ait twitter hesabı olduğunu, sanık Hakan Şükür’ün de kendi  Twitter hesabı üzerinden mesaj yoluyla ileti yolladığını anlattı. Ankara Travestileri Hakan Şükür’ün söz konusu mesajda  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu  Bilal Erdoğan ile ilgili hakaret içeren videoları kendisine gönderdiğini anlatan tanık Savran, Hakan Şükür’ün kendisine de hakaret ve iftira içerikli mesajlar gönderdiğini söyledi. Tanık Savran “Ben de bu hususu gerekli yerlere ihbar ettim. Ankara Travestileri Ben Cumhurbaşkanımızı devletin temsilcisi olarak gördüğüm için ihbar etme gereği duydum” dedi.

“ŞİKAYETÇİYİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Avukatı Ferah Yıldız da şikayetçi olduklarını söyledi. Ankara Travestileri Suçtan zarar görme ihtimaline binaen müşteki  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davaya taraf olarak katılma talebini kabul eden mahkeme, Ferah Yıldız’ın da müdahil avukatı olarak duruşmalara kabulüne karar verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir