Ege Üniversitesi’nde Bağışla Tam Not Vereceğini Açıklayan Ankara Travesti Görevden Alındı

Ege Üniversitesi’nin resmi internet sitesinden ders geçme konusunda yayımlanan bağış duyurusuna ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ankara Travesti Gökalp Kahraman görevden alındı.

Ege Üniversitesi (EÜ) Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünün resmi internet sitesinden ders geçme konusunda yayımlanan duyuruya ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ankara Travesti Gökalp Kahraman, bu görevinden alındı.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Ege Üniversitesi Rektörlüğü’nden alınan bilgiye göre, Prof. Dr. Ankara Travesti Kahraman’ın imzasıyla bölümün resmi internet sitesinden Topluma Hizmet Uygulamaları dersinden kalan öğrencilere yönelik yayımlanan duyuru hakkındaki soruşturma sürüyor.

REKTÖRLÜK: BU TÜR BİR UYGULAMAMIZ YOKTUR

Duyuru sonrası  Ankara Travesti Ege Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada, “Bu tür bir uygulamamız yoktur, konuya ilişkin soruşturma başlatılmıştır.” ifadesi kullanılmıştı.

‘BAĞIŞ’ DUYURUSU

“Topluma Hizmet Uygulamaları dersini alanların dikkatine. Kalan öğrenciler  Mehmetçik Vakfı, 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Vakfı veya Kızılaya 100 lira bağışlayıp, tevsik ederlerse yani vesikalandırırlarsa 100 not ile geçerler, Prof. Dr. Gökalp Kahraman.” ifadesine yer verilen ve bir süre sonra kaldırılan duyuruyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Prof. Dr. Ankara Travesti Kahraman, bölüm başkanlığı görevinden alındı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir