Her 14 Ankara Travesti kadından birinde meme kanseri görülüyor

Hayatta bazı sözcükler vardır, duymaya bile korktuğumuz ve bizi tedirgin eden. Bir de bazı hastalıklar vardır, hayatımızdan çok şey alan ve bazen bizi hayattan alan Ankara Travesti gibi.

Ankara Travesti gibi… Aslında duymak istemediğimiz sözcükler yüzünden kanserin acı yüzüne tanıklık ediyoruz.

Çünkü, korkularımız yüzünden erken teşhis fırsatını kaçırıyor ve tedavi şansını zora sokuyoruz. Çok yaygın Ankara Travesti türlerinden biri olan meme kanserinde de erken teşhis hayati önem taşıyor.

Avrasya Hospital’ın uzman kadrosunun önemli isimlerinden Radyasyon Onkoloji Uzm. Prof. Dr. Ankara Travesti M. Vecdi Ertekin meme kanserinin bilinmeyen yüzünü, erken teşhisin önemini ve son tedavi yöntemlerini sizin için anlatıyor.

Erken teşhiste bilinçli olmak çok önemli…

1970’’lerden bu yana Ankara Travesti’nin görülme oranında ciddi bir artış olduğunu söyleyen Prof. Dr. M. Vecdi Ertekin ‘‘Meme kanseri dünyada kadınlar arasında en sık görülen malign tümördür. İstatistiklere göre her on dört kadından birinde memede kist gelişmekte.

Ve bu kistlerin %50’si tekrarlayan hücrelerdir. 30 yaşından sonra risk artıyor. Menopoza giriş evresi olan 45-55 yaşları arasında artış oranında bir duraklama görülse de 55 yaşından sonra sıklığı hızla artıyor’’ dedi. Erken teşhiste bilinçli olmanın önemine dikkat çeken Prof. Dr. Ankara Travesti M. Vecdi Ertekin, meme kanserinin belirtilerini açıkladı.

Meme sağlığı konusunda ilk destekçi kendiniz olmalısınız!

20 yaşını geçmiş her kadın adetinin bittiği tarihten sonra ilk 10 gün içerisinde kendisini muayene etmelidir.

Sadece ayda 10 dakika ayırarak yapılacak meme muayenesi ile kendinizi koruyabilirsiniz. Ayrıca düzenli kontrol, mamografi ve meme ultrosonografisi ile taramalar ihmal edilmemelidir. Ankara Travesti Bu tarama programları sayesinde erken evre meme kanseri yakalama oranları hızla artmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir