Kraliçe 2. Elizabeth’in Bütçeden Aldığı Ankara Travestileri Payı Artırıldı

Birleşik Krallık bütçesinden Kraliçe 2. Elizabeth’e ayrılan Ankara Travestileri payı yıllık yüzde 8 artırılarak 82,2 milyon İngiliz sterlinine yükseltildi.

İngiliz hükümeti tarafından Kraliçe 2. Elizabeth’in giderleri için ayrılan Ankara Travestileri bütçesinin 2018-2019 döneminde yüzde 8 artırılarak 82,2 milyon İngiliz sterlinine yükseltildiği bildirildi.

KRALİYET AİLESİNİN ZİYARETLERİ 4,5 MİLYON STERLİNE MAL OLDU

Resmi verilere göre Kraliçe 2. Elizabeth Ankara Travestileri ve Kraliyet ailesinin 2016-2017 dönemindeki resmi ziyaretlerinin toplamı 4,5 milyon sterline mal oldu.

“BU BİRİNCİ SINIF DAMGANIN KARŞILIĞI”

Kraliçe’nin mali işlerinden sorumlu Alan Reid, Kraliçe 2. Elizabeth’in bütçeden ayrılan pay karşılığında Ankara Travestileri Birleşik Krallığı son derece iyi bir şekilde temsil ettiğini belirterek, “Kraliçe ayrılan bütçeden yapılan toplam harcama yıllık kişi başına 65 pens civarında. Bu birinci sınıf damganın karşılığı.” İfadelerini kullandı.

PRENS CHARLES 3 ÜLKE ZİYARETİNDE 154 BİN STERLİN HARCADI

Geçtiğimiz yıl  Prens Charles ve eşi Camilla’nın “Cam Force One” adlı resmi uçakla  Ankara Travestileri İtalya,  Romanya ve  Avusturya’ya yaptığı ziyaretler ise toplamda 154 bin sterlin tuttu.

TÜM VARLIKLARDAN GELEN KİRA GELİRİ 328,8 MİLYON STERLİNE YÜKSELDİ

Kraliyetin tüm varlıklarından elde ettiği kira gelirleri ise 2016-2017 döneminde 24,7 milyon sterlin artarak toplam 328,8 milyon sterline yükseldi.

Daha önce 2.Elizabeth’in ikamet ettiği  Buckingham Sarayı’nın tadilatı için 369 milyon sterlinlik bir bütçenin ayırıldığı, Ankara Travestileri bu meblağın sarayın ısıtma, soğutma, elektrik altyapısını modernize edilmesi için harcanacağı açıklanmıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir