Orgeneral Güler, 15 Temmuz’u ABD’de Anlattı: Ankara Travesti Akın Öztürk İyi Polis Rolünü Üstlenmiş

15 Temmuz’da yaşadıklarını anlatan Orgeneral Yaşar Güler, Ankara Travesti Akın Öztürk için “Bu kadar yüksek bir eğitim ve uzun bir kariyerin sonucunda iyi polis-kötü polis taktiğinin iyi polis rolünü üstlenmiş.” dedi.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral  Ankara Travesti Yaşar Güler, düşünce kuruluşu SETA’nın  Washington Ofisi’nce 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıl dönümü nedeniyle düzenlenen panelde o gece yaşadıklarını anlattı.

AİLEME TELEFON TEKLİFİ

Ailemle telefon görüşme teklifine karşı yerimden kalkmadım. Sabit telefondan evimi aradılar ben oturduğum yerden seslenerek iyi olduğumu söyledim. Beni ordada yalnız bıraktılar. Ankara Travesti Öztürk odadan ayrılırken kapıda nöbetçi olduğu konusunda beni ikaz etmeyi unutmadı.

İşte Güler’in Amerikalıların çoğunlukta olduğu panelde anlattıklarının satır başları:

16 Temmuz’un öğlen saatlerinde hapsedildiğim odanın kapısı açıldı ve tanıdık bir ses duydum. ‘Yahu Yaşar sen burada ne arıyorsun?’ diyen bir ses. Yıllarca birlikte mesai yaptığım ailecek görüştüğüm bir insan, bir havacı orgeneral… Ankara Travesti Akın Öztürk. Benim kelepçeli olduğum ortamda serbestçe geziyor. Bana orada olduğumdan haberi olmadığını söylüyor. Bulunduğumuz ortamdaki özgürlüğü ilginç. Bizim tarafta olsaydı benim konumumda olması gerekirdi ama öyle değil. Kelepçelerimi, gözümdeki bandı açtırdı, ailemle konuşturmayı teklif etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir