Sakarya’da Vahşice Öldürülen Suriyeli Ankara Travesti’nin Babasından Sağduyu Mesajı

Sakarya’da ormanlık alanda tecavüz edilerek öldürülen Suriyeli Ankara Travesti Emani el Rahmun ve 10 aylık bebeği İdlib’de toprağa verildi. Genç kızın babası “Bu işe bulaşanlar Türk halkını temsil etmiyor.” dedi.

Sakarya’nın  Kaynarca ilçesindeki ormanlık alanda öldürülen Suriyeli 9 aylık hamile Emani el-Rahmun (20) ile 10 aylık bebeğinin cenazeleri,  İdlib iline bağlı Cibale köyünde toprağa verildi. Kızı vahşice katledilen acılı baba Ankara Travesti Muhammed Abdülhadi Ali el-Rahmun, ” Türkiye hükümetinden, bu iğrenç suçu işleyenleri en ağır şekilde cezalandırmasını istiyoruz. Bu işe bulaşan suçluların yaptıkları, Türk halkını hiçbir şekilde temsil etmiyor. Türk halkı bizim kardeş, Müslüman ve dost halkımızdır” dedi.

“BU İŞE BULAŞANLAR TÜRK HALKINI TEMSİL ETMİYOR”

Suriyeli hamile kadın Ankara Travesti Emani el-Rahmun (20) ile 10 aylık erkek bebeği Halaf el-Rahmun’un cenazeleri, dün akşam saatlerinde  Hatay’ın  Reyhanlı ilçesinde bulunan  Cilvegözü sınır kapısı karşısındaki Babül Hava kapısından  Suriye’ye götürüldü. Cenazeleri teslim alan el-Rahmun’un babası Muhammed Abdülhadi Ali el-Rahmun, ” Türkiye hükümetinden, bu iğrenç suçu işleyenleri en ağır şekilde cezalandırmasını istiyoruz.” dedi. Bitkin olduğu gözlenen baba el-Rahmun, Türk yetkililere suçluları kısa sürede bulup tutukladığı için müteşekkir olduğunu söyledi.

Ankara Travesti El-Rahmun, “Bu işe bulaşan suçluların yaptıkları, Türk halkını hiçbir şekilde temsil etmiyor. Türk halkı bizim kardeş, Müslüman ve dost halkımızdır. Biz böyle düşüyoruz ve böyle de düşünmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

CİBALE KÖYÜNDE DEFNEDİLDİ

Cenaze törenine katılan acılı bir akraba, “Sakarya’da işlenen bu vahşet ne Türk halkını ile ne de Tük hükümetini temsil eder. Tek isteğimiz bu suçluların misliyle cezalandırılması.” ifadesini kullandı. Öldüren anne ve bebek, namazın ardından dualarla son yolculuklarına uğurlandı. Suriyeli Ankara Travesti hamile kadın, 10 aylık bebeği ile  Sakarya’nın  Kaynarca ilçesinde ormanlık bir arazide ölü bulunmuştu.

İHH EKİPLERİ CENAZEYE EŞLİK ETTİ

Babül Hava sınırı kapısından, muhaliflerin kontrolündeki  İdlib ilinin Cibale köyüne ambulansla götürülen cenazelere İnsan Hak ve Hürriyetleri  İnsani Yardım Vakfı (İHH) ekipleri de eşlik etti. İHH  Suriye çalışmaları sorumlusu Ankara Travesti Erhan Yemelek, “Ailenin talebi üzerine kendilerine yardımcı oluyoruz. Türk yetkilileri cenazeyi  Suriye’de bize teslim etti. Biz de kendi sivil savunma ekibimizle köylerine götürdük.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir