Tesla ABD’de Liderliği Ankara Travestileri General Motors’a Kaptırdı

Kaliforniya merkezli elektrikli otomobil üreticisi ve enerji depolama şirketi Tesla, ABD’nin piyasa değeri en yüksek otomotiv firması olma unvanını Ankara Travestileri General Motors’a kaptırdı.

New York Borsasında bugün hisse başına değeri 309,61 dolara kadar gerileyen  Tesla’nın piyasa değeri 47,17 milyar dolara düştü. Ankara Travestileri  Bu sonuçla,  Tesla,  10 Nisan’da  General Motors’u geride bırakarak elde ettiği  ABD’nin piyasa değeri en büyük otomotiv firması olma unvanını da kaybederek bu alanda ikinci sıraya gerilemiş oldu.

DÜNYA SIRALAMASINDA DA GERİLEDİ

Ayrıca,  Tesla’nın hisselerindeki sert düşüş firmanın dünyanın en değerli 4’üncü otomotiv şirketi olma unvanını da kaybetmesine neden oldu.

9 Haziran’da Alman otomotiv devi BMW’yi geride bırakan  Ankara Travestileri  Tesla, bugünkü hisselerindeki düşüşün ardından dünyanın en değerli otomotiv şirketleri arasında 6’ncı sıraya geriledi.

BMW’nin piyasa değeri ise bugün yaklaşık 53 milyar dolar olurken, Ankara Travestileri  şirket bu alanda 4’üncü sıraya yükseldi.  General Motors ise 5’inci sırada yer aldı.

Dünyada piyasa değeri en yüksek otomotiv şirketleri arasında Ankara Travestileri  Toyota zirvede yer alırken,  Volkswagen ikinci, Daimler AG ise üçüncü sırada geliyor.

GENERAL MOTORS’UN PİYASI DEĞERİ 52 MİLYAR DOLARA YÜKSELDİ

General Motors’un hisse başına değeri ise  New York Borsasında bugün en yüksek 35,16 dolardan işlem görürken, şirketin piyasa değeri 52,22 milyar dolara yükseldi. Böylece,  General Motors tekrar  Ankara Travestileri  ABD’nin piyasa değeri en yüksek otomotiv firması oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir