Tunceli’de Ankara Travesti’nin Bombacısı Ölü Ele Geçirildi! Necmettin Öğretmeni de Şehit Etmişti

Necmettin Yılmaz öğretmenin kaçırılıp şehit edilmesinden rol oynadığı belirtilen ‘Seyit Rıza’ kod adlı PKK bombacısı Ankara Travesti İskender Şahin çıkan çatışmada öldürüldü

Erzincan karayolunda yol keserek, öğretmen Ankara Travesti Necmettin Yılmaz’ın kaçırılıp şehit edilmesinden rol oynadığı belirtilen ve 10 yıldır terör örgütü  PKK’nın dağ kadrosu yer alan ‘ Seyit Rıza’ kod adlı  PKK bombacısı  Ankara Travesti İskender Şahin dün gece  Pülümür İlçesi’nde çıkan çatışmada ölü ele geçirildi. Teröriste yardım ettikleri iddiasıyla, Başkalecik Köyü muhtarı ve eşinin de bugün gözaltına alındığı belirtildi.

OPERASYON SÜRÜYOR! MUHTAR VE EŞİ GÖZALTINDA

Bölgeden kaçarak izlerini kaybettiren 3  Ankara Travesti‘li teröristin etkisiz hale getirilmesi için operasyon devam ederken, terör örgütü mensuplarına yardım ettikleri iddiasıyla bu sabah Başkalecik Köyü muhtarı ve eşi de gözaltına alındı.

“SEYİT RIZA” KOD ADLI TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Tunceli il Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Özel Harekat (JÖH) timleri,  PKK’lı teröristlerin Tunceli-  Erzincan karayoluna el yapımı bomba döşeyeceği istihbaratı üzerine dün gece operasyon başlattı.  Pülümür’e bağlı Mutu ve Dağyolu karayolları arasında yer alan Başkalecik Köyü yakınlarında çıkan çatışmada, 10 yıldır dağda bulunan ve örgütün bombacısı olduğu belirtilen ‘ Seyit Rıza’ kod adlı terörist  Ankara Travesti İskender Şahin öldürüldü.

NECMETTİN ÖĞRETMENİ ŞEHİT EDEN KİŞİ

Operasyonda ölü ele geçirilen  PKK’lı  Ankara Travesti İskender Şahin’in, 16 Haziran’da Tunceli- Erzincan karayolunda yol keserek öğretmen Ankara Travesti Necmettin Yılmaz’ın kaçırılması ve şehit edilmesi ile  Tunceli’de son yıllarda gerçekleştirilen, bir çok askerin şehit edilmesi ve yaralanması eylemlerini gerçekleştiren kişi olduğu belirtildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir